Gülüş tasarımı

İnsanlar bazen dişlerini beğenmedikleri için gülmek istemezler ya da gülerken ağızlarını kapatırlar. Oysa ki gülmek insanı en çok rahatlatan şeydir. Lütfen kendinizi ağız dolusu gülmekten kahkaha atmaktan mahrum etmeyiniz. Biz sizler için çalışırız. Rahatsız olduğunuz dişleri düzeltiriz, size en çok yakışan gülüşü dizayn ederiz.

Gülüş tasarımı nasıl yapılır?

Kişinin yüz şekli, ten rengi, güldüğü zaman dudağının şekli gibi bazı kriterleri göz önüne alıp buna göre bir ön çalışma yapılır. Bu işlem için hastanın ağız modelleri üzerinde mock up çalışması olarak adlandırılan işlemde kişiye ait diş formu, diş boyu, diş dizilimi çeşitleri laboratuvar ortamında hazırlanır ve hasta ile değerlendirilir. Bu yöntemde hastanın dişlerine henüz uygulama yapılmadan sonuç hakkında hasta ve hekim fikir sahibi olabilir.

Dijital ortamda da gülüş tasarım yapabiliyoruz. İşleme başlamadan önce bir fotoğrafınızı çekerek dişlerinizde hiçbir işlem yapılmadan yapılacak işlemin sonunda yeni gülüşünüzün yüzünüzde nasıl duracağının tahmini sonuçlarını özel bilgisayar programları sayesinde önceden tasarlayabiliyoruz. Bu sistem ile kişinin ne istediği bizim ne yapabileceğimiz bilgisayar üzerinde önceden modellenmekte ve hastamıza buna uygun laminate veneerler, porselen ya da zirkonyum kaplamalar yapılmaktadır.